18. - 20. mai 2018

Krautmani Massaaži ja Loodusteraapia koolis

Tehnikat kasutavad edukalt erinevate erialade arstid kirurgidest pediaatriteni ja ortodontidest spordiarstideni, samuti massöörid, refleksoterapeudid jt.
Kõik osalejad saavad koolitustunnistuse.
Osalejate arv on piiratud. Seminar on sünkroontõlkega..

Korraldaja: EMMKS Tervisekonverentsid

Lektorist

VLADIMIR LAVRENOV - (Venemaa Taastusravi ja Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Akadeemia)

neuroloog, kinesioloog, homöopaat, manuaalterapeut ja refleksoterapeut

Rahvusvahelise Rakendusliku Kinesioloogia Ühingu liige. Väljaõpe rahvusvaheliseš rakendusliku kinesioloogia kolledžis ja 15 erineval kursusel nii USAs, Inglismaal, Saksamaal kui Itaalias.
Arsti staaži 20 aastat, pedagoogilist 15 aastat. Manuaalse lihastestimise juhtiv spetsialist, mitmete metoodiliste juhiste kaasautor.
Lavrenov on unikaalne spordimeditsiini spetsialist. Tema väljatöötatud metoodikat kasutatakse laialdaselt spordimeditsiinis kiireks ja tõhusaks traumajärgseks taastumiseks, nimelt on ta välja töötanud sidemete taastamise metoodika, mis võimaldab taastada sidemete töö pärast traumat.
Ta on ka unikaalse metaboolse ravimetoodika autor, mis võimaldab aktiveerida happe-aluse tasakaalu, kõrvaldada kroonilise väsimuse ja kudede hüpoksia sündroomi ning oluliselt kiirendada taastumist mitte ainult sportlastel, vaid ka erinevat päritolu valusündroomidega patsientidel. Tema selleteemaline ettekanne on leidnud tunnustust rahvusvahelisel konverentsil. Ta on loonud ka valusündroomi ja närvide pitsumise (ka lülivaheketaste kompressiooni) mittekirurgilise tehnika, kombineerides manuaalteraapia, emotsionaalse tasakaalu ja metaboolsed toimed.
Teda iseloomustab hea esinemisoskus ja pedantsus manipulatiivsete tehnoloogiate ja manuaalsete lihastestimismeetodite tutvustamisel.

Esimene päev - loengud

9-10.30 Holistiline lähenemine organismile

Оrganismi neurofüsioloogiline hindamine, arvestades kogu süsteemi vastastikust seotust ja sõltuvust. Keha tervise mõiste, mis on seotud keskkonnatingimustega kohanemise võimega. Haiguse põhjuste analüüs närvisüsteemi, autonoomse süsteemi (humoraalse-hormonaalse süsteemi), kanalite-meridiaanide ja emotsionaalse süsteemi kohanemisvõime puudumise tõttu väliskeskkonnaga.

10.30-11.00 Vaheaeg

11-12-30 Manuaalse lihastestimise süsteemi biotagasiside organismilt reflektoorse närvisüsteemi kaudu

Neurofüsioloogilised alused. Refleksikaare, refleksi tsükli, refleksispiraali mõisted. Lihaskontraktsioonide faasiliste ja toonuseliste komponentide kliinilised ja instrumentaalsed põhjused (N.A. Bernšteini järgi). Lihastoonuse, -tugevuse, -venivuse, -ärrituse, -vastupidavuse mõiste ja kliiniline tõendamine. Funktsionaalse väsimuse, hüporefleksia diferentsiaal-diagnostilised kriteeriumid ja tähendus kliinilises praktikas

12.30-13.30 Lõuna

Esimene päev - praktika

13.30 – 15.00 Manuaalse lihastestimise meetodid (MMT)

Viis ettevalmistavat etappi testi läbiviimiseks, nende eesmärk ja rakendamise reeglid, manuaalse lihastestimise kolmefaasiline kliiniline tõendamine (algasend, isomeetrilise kokkutõmbumise salvestamine 3 sekundi jooksul ja müotaatilise refleksi aktiveerimine). Peamised vead, mis moonutavad MMT tulemust. Näidustused ja vastunäidustused selle läbiviimiseks. Kinesioloogilise diagnoosi panemine ja ravimeetodite algoritmi mõjud.

15.00-15-30 Vaheaeg

15.30-17.00 Järgmiste lihaste manuaalne testimine: deltalihas, suur rinnalihas, abaluualune lihas, eesmine saaglihas, selja lailihas

Teine päev - loengud

9-10.30 Haiguspõhjuste otsimine väliskeskkonna mõjudega puuduliku kohanemisvõime seisukohast

Patsiendi seisundi ülevaatamine sammumustrit jälgides ja analüüsimeetodiga, milles vaadeldakse eri piirkondade lihaste ärrituvust ja funktsiooni pärsitust. ММТ kasutamine sammumustri tegemise protsessis, et määratleda somaatilise närvisüsteemi, autonoomse närvisüsteemi (humoraal-hormonaalne) või kanali-meridiaansüsteemi (emotsionaalse valdkonna) primaarne kahjustus.

10.30-11.00 Vaheaeg

11-12-30 Loeng. Lihas-luukonna kompenseeritava piirkonna lokaliseerimine (tsentraalse, segmentaarse või perifeerse tasandi kahjustus) somaatilise närvisüsteeemi algkollete kahjustusega.

Staatiliste (lamades, istudes, seistes) ja dünaamiliste (kõndimine, jooksmine, selgroo liikuvus) koormuste kasutamine koos manuaalse lihastestimisega, et määratleda kahjustuse aste ja dekompenseerimise põhjused.

12.30-13.30 Lõuna

Teine päev - praktika

13.30 – 15.00. Organismi funktsionaalse seisundi hindamine sammumustri järgi ja leid

a) väliskeskkonnaga kohanematusest tingitud kahjustus; b) somaatilise närvisüsteemi kahjustuse korral – lihas-luukonna kompenseeriva piirkonna ja asukoha määratlemine. Kliinilise kinesioloogilise diagnoosi panemine ning selle võrdlus neuroloogilise ja patoloogilise diagnoosiga.

15.00-15-30 Vaheaeg

15.30-17.00 Järgmiste lihaste manuaalne testimine: kõhusirglihas, kõhu ristlihas ja kõhu põikilihased,nimmeruutlihas, nimme-niude lihas, reiesirutajad.Kolmas päev - loengud

9. 00-10.30. Lihas-luukonna perifeerse tasandi kahjustused

Lihasfunktsiooni perifeersete kahjustuste kinesioloogiline diagnostika (päästiktsoonid lihaskehas ja kõõlustes, kinnituskohtade ebastabiilsus, fastsiate lühenemine), taastumismeetodid, statistiline ja dünaamiline reduktsioon (ümberõpe.

10.30-11.00 Vaheaeg

Kolmas päev - praktika

11-12-30. Järgmiste lihaste perifeersete kahjustuste kinesioloogilise diagnoosi ja korrigeerimise meetodid:

deltalihas, suur rinnalihas, abaluualune lihas, eesmine saaglihas, seljalailihas,kõhusirglihas,kõhu põikilihased,kõhu ristlihas, nimmeruutlihas, nimme-niudelihas, reiesirutajad.

12.30-13.30 Lõuna

13.30 – 15.00 Praktika. Маnuaalne lihastestimine järgmistele lihastele: tuharalihas, pirnlihas, laisidekirme pinguldaja, õndlalihas, sääre eesmine ja tagumine lihas,säärelihas.

15.00-15-30 Vaheaeg

15.30-17.00 Järeldused.

20 põhilise lihase manuaalse testimise põhireeglid ja levinuimad vead.

Kuidas tuvastada haiguse põhjused, mis on tingitud väliskeskkonnaga kohanematusest?
Kuidas määrata kindlaks kompenseeriv piirkond lihas-luukonnas somaatilise närvisüsteemi primaarse kahjustuse korral (tsentraalse, segmentaarse või perifeerse tasemega kahjustuse korral)?
Kuidas teostada kinesioloogilist diagnostikat lihasfunktsiooni perifeersete kahjustuste korral (vallandajad lihaskehas ja kõõluste piirkonnas, kinnituskohtade ebastabiilsus, fastsiate lühenemine) ning taastamismeetodid, staatiline ja dünaamiline reduktsioon.